Fulya Mh. Büyükdere Cd. No:76 Quasar Daire:188 Şişli/İstanbul + 90 212 982 02 33

Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Assessment Center Kıdemli Danışman

1994 yılında Konya'da doğdu. Lisans eğitimini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi süresi boyunca Antalya Karma Kültür Psikoloji merkezinde ve çeşitli kurumlarda  stajyer psikolog olarak görev aldı.

Üniversite süresince FEDEK Akreditasyonu Sertifikası, Etkili İletişim, Beden Dili, Diksiyon, Sorun Çözme Becrileri, Çocukta Ruh Sağlığı, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Gözlem ve Klinik Görüşme Teknikleri gibi alanlarda eğitimini destekledi.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir  terapi merkezinde çocuk, aile ve bireysel terapi alanlarında danışmanlık yaparak görev hayatına başladı.

Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Sosyal Kaygı, Fobi, Panik Atak, Obsesif  Kompulsif   Bozukluk, Kişilik Bozuklukları (Borderline, Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu), Aile Terapisi Danışmanlığı, Boşanma Öncesi Danışmanlık, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Depresif Bozukluklar, Bipolar Bozukluklar, Somatoform Bozukluklar, Yeme Bozuklukları, Doğum Sonrası Depresyon,   Özgüven Problemleri, İletişim problemleri, Madde Bağımlılığı tedavisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, gibi birçok alan terapi bağlamında çalıştığı alanlardır.

2019 yılında Avior Danışmanlık Merkezinde danışmanlık hizmeti vermeye başlamış olup Amerika ve İngiltere'de klinik pratikte sıklıkla kullanılan kanıta dayalı psikiyatrik ölçeklerin (örneğin; Yale Brown Obsesyon Kompulsiyon ölçeği, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri-MMPI) pek çoğunun uygulamasını ve değerlendirmesini yaparak danışanların psikolojik destek süreçlerine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Psikoloji alanında; insan sağlığı çerçevesinde koruyucu, önleyici, rehabilite edici çalışmalar yaparak edindiği teorik bilgiler ve uygulamalar doğrultusunda mesleğini icra etmektedir.