Fulya Mh. Büyükdere Cd. No:76 Quasar Daire:188 Şişli/İstanbul + 90 212 982 02 33

Dr. Hasan Gez

Dr. Hasan Gez

Eğitim ve Yönetim Danışmanı

Dr. Hasan Gez, 1979 yılında Tarsus Amerikan Koleji mezuniyetinin ardından 1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirip doktor olarak görevine başladı. Fakülte yıllarında çeşitli işlerin yanında 3 yıl boyunca Gır Gır dergisinde karikatür çizerek harçlığını çıkardı. 1989 yılına kadar doktor olarak mesleğini icra eden Dr. Hasan Gez, tıp bilgi ve birikimini eğitim ve tanıtım için kullanmak üzere İlaç Sektöründe çalışmaya Roche Firmasında Ürün Yöneticisi olarak başladı.

Daha sonra o sıralarda yeni kurulmakta olan Servier İlaç firmasına Endokrin/Beslenme ve Nöroloji ürünlerinden sorumlu PM olarak olarak transfer oldu. Sonrasında sırasıyla Grup Ürün Müdürü ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Servier İlaç'ta geçen 12 yılın ardından Satış ve Satış Ekibi yönetim deneyimini artırmak üzere 2004 yılında Solvay İlaç'ta Ulusal Satış Direktörlüğü pozisyonuna geldi.

İlaç sektöründe pazarlama ve satış alanlarında yönetici olarak 25 yıla aşan bir sürede biriktirdiği deneyimlerini pekiştirmek üzere "Profesyonel Koçluk" ve "Takım Koçluğu" eğitimleri aldı. Koçluk eğitimlerini " Erickson College International" Koçluk Okulu Türkiye Temsilcisi olan "Denge Merkezinde" tamamladı.

2011 yılında kendi adına kurduğu firmasında "Medikal Pazarlama", "Satış Ekibi Etkinliği", "Yüksek Performanslı Takım oluşturma" alanlarında danışmanlık hizmetleri vermektedir. Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra yönetici adaylarına ve genç yöneticilere koçluk ve mentorluk da yapmaktadır.

Eğitimlerinde profesyonel deneyiminin yanı sıra hobilerinden edindiği deneyimleri de aktarmaktadır.

Maraton, astronomi, trap, dalış, okçuluk, resim, aşçılık becerilerini eğitimlerinde ve danışmanlık hizmetlerinde güçlü metafor oluşturmak için kullanmaktadır. Böylece farkındalık yaratmakta, konunun içselleştirilmesini sağlamakta ve bir an önce hayata geçirilmesinde bireyleri heveslendirmeyi amaçlamaktadır.

2011 ve 2012 yıllarında Avrasya ve Runtalya'da 2 tam Maraton, farklı zaman ve organizasyonlarda 4 Yarı Maraton koşarak Beyaz Nokta Gelişim Vakfı, TEGV, TOFD ve Buğday dernekleri için toplamda 25.000 TL'ye ulaşan bağış topladı.