Fulya Mh. Büyükdere Cd. No:76 Quasar Daire:188 Şişli/İstanbul + 90 212 982 02 33

Özden Cengizoğlu

Özden Cengizoğlu

Eğitim ve Yönetim Danışmanı

1973 yılında Sivas'ta doğdu. sırasıyla Cumhuriyet Üniversitesi Makina, Preston University İşletme, A.State University MBA yaptı, halen İTÜ onaylı bir MBA programına devam etmektedir.

İlk meslek hayatına TEMSA da başladı, 1996 yılında ilaç sektörüne dahil oldu ve Servier, Astra Zeneca, Novartis, Actelion gibi çok uluslu firmalarda farklı pozisyonlarda görev yaptı.

2013 yılında Simkon Teknoloji firmasında Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. Çin organizasyonunun yeniden yapılandırılması, Türk Hava Yolları ve TCDD (Yüksek Hızlı Tren) gibi kurumlarla iş geliştirme çalışmalarını bizzat yürüttü. Avea ve Türk Telekom Dağıtım Merkezlerinin pazara yeni ürün girişlerini organize ederek yüze yakın yeni ürünün pazara girişi organize etti.

2015 yılında Pierre Cardin WIPO 9 Segmenti Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı ve WIPO 9 Segmenti ürünlerin ülkede tutundurulması sağladı ve Pierre Cardin Electronics  Çin merkezli üreticisi Ukadonis firmasının yeni ürün geliştirmesine destek oldu.

2016 yılında Pierre Cardin WIPO 9 Segmenti Genel Müdürlüğü görevinden ayrıldı ve Avior Yönetim Danışmanlık A.Ş. yi kurdu. Avior Assessment Center, Avior Siber Olaylara Müdahale Ekibi, Avior Stratejik Gelişim ve Eğitim, Avior Yönetim Danışmanlığı  gibi dört ayrı alanda faaliyetler yürüttü. 2020 yılında Avior Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık merkezini kurdu, halen ülkemizin lider kurumlarına danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren Özden Cengizoğlu potansiyelin performansa dönüşmesi ve doğru, etkin, kalıcı işlerin ortaya çıkması için programlar hazırlamakta ve yönetmektedirler. Mikro LiderlikTM, Ennegramik KoçlukTM, Esnek Satıcı, Müzakere Becerileri, Zaman ve Stres Yönetimi, Biz Bir EkiBizTM, Stratejik Planlama gibi başlıklarda eğitimler vermektedir.

Türkiye Basketbol Federasyonu lisanslı antrenörü olan Özden Cengizoğlu ligde antrenörlük yapmıştır ve basketbolla hobi olarak ilgilenmeye devam etmektedir.