Fulya Mh. Büyükdere Cd. No:76 Quasar Daire:188 Şişli/İstanbul + 90 212 982 02 33

Canan Duman

Canan Duman

Eğitim ve Yönetim Danışmanı

İş hayatına atıldığı ilk günden bugüne geçen yirmi iki yıllık sürede öğrenme hevesini hiç kaybetmedi. Yaşam boyu öğrenmenin gereğine ve önemine inandı. 1998 yılında muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. On beş yıl çalıştığı basında yazı işleri koordinatörlüğü, genel yayın yönetmenliği, reklam satış müdürlüğü, proje ve iş geliştirme yönetmenliği görevlerini üstlendi. 2013 yılında basında edindiği deneyimi ve vizyonu kurumsal tarafa taşıyarak, kurumsal iletişim/insan kaynakları yöneticisi olarak çalıştı.

Kurumsal hayattaki yirmi yıllık deneyiminin ardından 2018 yılının kasım ayında Canan Duman Akademi'yi kurdu. İşin geleceğine ve kurumsal gelişime dair dünyadaki inovatif gelişmeleri yakından takip eden Duman, Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) üyesidir. Kariyerine eğitmen, yazar, stratejik yönetim danışmanı ve konuşmacı olarak devam etmektedir. İşin geleceği, dijital dönüşüm, insan kaynaklarının dijitalleşmesi yetenek yönetimi, çalışan deneyimi ve iletişim alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırmaktadır.

Canan Duman'ın "Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?" adlı bir kitabı bulunmaktadır. İkinci kitabı "İşin Geleceği Şimdi – Yakasız Ekonominin ve Çalışan Deneyiminin Yükselişi" 2019 yılının kasım ayında raflardaki ve online satıştaki yerini almıştır.

"Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?" Hürriyet Gazetesi Kitap Editörü Burcu Aktaş tarafından "çok iyi" olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca;
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN,
Turkcell CEO'su Murat Erkan,
Bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan gazeteci, yazar, danışman ve konuşmacı M. Serdar Kuzuloğlu,
ODE Yalıtım CEO'su, Türkonfed Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan'ın önerdiği iş kitapları arasında yer almıştır.
Canan Duman evli, bir kız çocuk annesidir.